EST ENG PYC

Jaani kirik

Oma palverändu on hea alustada Tartu Jaani kirikus - keskaegsest kolmeteistkümnendal sajandil aluse saanud telliskirikust, mis on muuhulgas tuntud oma terrakotaskulptuuride poolest. 

Tartu Jaani kirik

Jaani 5, Tartu

www.jaanikirik.ee

Tartu Jaani kirik, kus keskaegne kristlik maailmanägemus kohtub 21. sajandi mõtlemisega, on Via Livonica mõtteline keskus. Siit leiab teeline info pühakodade ja marsruutide kohta, aga ka võimaluse vaikseks palveks või meditatisooniks, et meelestada end eelolevaks rännakuks. Vaimuliku kohalviibimisel saab paluda oma rännakule õnnistust.

Jaani kiriku kui pühapaiga ajalugu ulatub 13. sajandisse, mil siin paiknes puukirik. Tänane, 14. sajandil ehitatud kolmelööviline pühakoda on tellisgooti arhitektuuri silmapaistev näide. Kirikut kaunistavad terrakotaskulptuurid on ainulaadsed kogu euroopas. Kiriku kellatornist avaneb suurepärane vaade Tartu ajaloolisele südalinnale. Kiriku käsitöökauplusest leiab huviline kohalike meistrite tööd.

Jaani kirikul on aktiivne vaimu- ja kultuurielu. Arvukate kontsertide ja muude kultuurisündmuste stiil varieerub klassikalisest muusikast folgi ja jazzini. Suveperioodil toimuvad kontserdid ka Jaani kiriku tornis. Lisaks traditsioonilisele palveelule (P 11.00) saab juhendaja toetusel tegeleda vabastava hingamise, meditatsiooni ja vaikuse retriidiga (eelneval kokkuleppel).

Avatud:

talvekuudel T-L 10-18

suvekuudel E-L 10-19

Jumalateenistus armulauaga: P 11.00

Keskpäeva muusikaveerandtunnid T ja R 12.15

Kogudust teenivad õpetaja Urmas Petti urmas.petti@ut.ee ja abiõpetaja Triin Käpp triin.kapp@eelk.ee

Loe lähemalt...

Jaani kirikus leiab vaimsetel otsingutel viibija paiga, kus tunnetada iidse kristliku õpetuse põimumist 21. sajandi mõtlemisega. EELK Tartu Ülikooli-Jaani Kogudus juhindub protestantluse põhialusest: inimene ise leiab usu läbi tee Jumala juurde. Seda teekonda toetab pühapäevane armulauaga jumalateenistus, nädalasisesed palvused ja individuaalsed vaimsed praktikad. Vaikseks palveks või mediteerimiseks saab soovija eralduda meditatsiooniruumi.

Palverändur on oodatud saama osa armulauast, koguduse palveelust ning meditatsiooni-, vabastava hingamise ja retriidirühmadest. Eelneval kokkuleppel toimuvad vaimulikud tegevused lisaks eesti keelele ka inglise, saksa või soome keeles. Igal pühapäeval, jumalateenistuse sees toimub palverändurite läkitamine. Soovijatel palume endast koguduseõpetajale teada anda hiljemalt 15 minutit enne teenistuse algust.

Lähemalt saab infot Tartu Jaani kiriku kodulehelt.

Loe veelkord lähemalt, mida on Tartul sulle pakkuda!

 

 
e1d1af ;