EST ENG PYC

Keskaegne Liivimaa: ajalugu, vaimsus ja arhitektuur

 

Tänane Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti (Vidzeme) moodustasid veel sada aastat tagasi ühe haldusüksuse – Liivimaa kubermangu. Piirkonna ühine ajalugu ja kultuuripärand ulatub aga veelgi kaugemale – 13. sajandini, kui see ristiusustati Saksa Ordu poolt. Viiepäevase reisi põhirõhk on keskaegse Liivimaa väljakujunemisel, Hansaliidu mõjudel ning piirkonnale ja ajastule iseloomulikul tellisgooti arhitektuuril, mille eredaid näiteid leidub Tartust Riiani.

Kestus: 5 (bussiga)

Distants (km): 673 km (134 km / päev)

 

Marsruut:

Tartu – Viljandi – Valmiera – Cesis – Turaida –Riia – Aluksne – Vastseliina – Tartu 

Loe lähemalt...

 

Näidisprogramm

1. Päev: Eesti Liivimaa (1): Teeleläkitamine ja ekskursioon Tartu Jaani kirikus, millele järgneb Tartu Ülikooli peahoones ja Toomemäe (sh Toomkiriku varemed) külastus. Külastame  ka Tartu katoliku kirikut ja Pauluse kirikut. Pärastlõunal vaba aeg ja/või muuseumikülastus (nt. Eesti Rahva Muuseum). Ööbimine Tartus.

2. Päev: Tartust Cesiseni. Linnaekskursioon Viljandis (Jaani kirik, Pauluse kirik, lossivaremed). Valgas külastame Jaani kirikut (võimalusel orelikontserdiga). Lühipeatus Valmieras (Püha Siimoni kirik, ordulinnuse varemed). Ööbimine Cesises.

3. Päev: Cesisest Riiani. Cesises külastame ordulinnuse varemeid ja Jaani kirikut. Siguldas naudime vaateid Koiva jõe ürgorule ja võtame ette jalgsimatka Koiva rahvuspargis.  Turaida muuseumi-kaitseala ja Krimulda kiriku külastuste järel jõuame Riiga, kus ka ööbime.

4. Päev: Riia. Alustame linnaekskursiooni Riia Toomkirikus ning jätkame Riia vanalinnas, rõhuasetusega selle keskaegsel arhitektuuril. Pärastlõunal vaba aeg ja/või valitud muuseumi külastus (nt. Riia linna ajaloo ja navigatsiooni muuseum). Õhtune kultuuriprogramm (nt. Läti Rahvusooper).    

5. Päev: Riiast Tartuni. Aluksnes külastame ordulossi varemeid, õigeusu kirikut ja Bonifatiuse rooma-katoliku kirikut. Eestisse saabudes tutvume Vastseliina piiskopilinnuse kompleksiga (piiskopilinnuse varemed, Vastseliina kabel, keskajateemaline näitus Neuhauseni peamajas).  Reisi lõpp Tartus.

 
e1d1af ;