EST ENG PYC

Peipsimaa mosaiigid

 

Kolmepäevane reisipakett on suunatud üldisema kultuurihuviga Peipsimaa  külastajale. Reis  võimaldab avastada ja tundma õppida multikultuurset ja  –konfessionaalset Peipsimaad ning osa saada Peipsimaa loodusest.  Sellel reisil pöörame ka rohkem tähelepanu etnilisele Eesti kultuuripärandile Peipsimaal.

Kestus: 3 päeva (bussiga)

Distants (km): 295 km (98 km / päev)

 

Marsruut:

Tartu – Varnja – Kolkja – Alatskivi – Mustvee – Iisaku -  Kuremäe  –  Avinurme – Tartu

 

Loe lähemalt...

 

Näidisprogramm

1. Päev: Tartu. Linnaekskursioon algab Tartu Jaani kirikus ning jätkub Tartu Ülikooli peahoones  ja Toomemäel (sh Toomkiriku varemed). Külastame  ka Tartu katoliku kirikut ja Pauluse kirikut. Pärastlõunal vaba aeg ja/või muuseumikülastus (nt. Eesti Rahva Muuseum). Ööbimine Tartus.

2. Päev:  Tartust Mustveeni. Päeva keskmes on Peipsimaa vanausuliste pärand ja traditsioonilised vanausuliste külad: Varnjas külastame kirikut, Kolkjas Vanausuliste muuseumi ja Peipsimaa Külastuskeskust. Lisaks tutvume Alatskivi lossiga (sh helilooja Eduard Tubina muuseum), sõidame läbi nn Ridaküla (Tiheda, Kükita, Kasepää), kus külastame ka Raja palvelat ja ikoonimaalija Gavril Frolovi töötuba. Ööbime Mustvees. 

3. Päev: Mustvee, Kuremäe ja Avinurme. Viie kiriku linnas Mustvees külastame vanausuliste kirikut ja EELK Mustvee kirikut, kus kohtume koguduse õpetajaga.   Jätkame reisi Kuremäe Jumalaema Uinumise nunnakloostris. Tagasiteel Tartusse põikame läbi Avinurmest, kus külastame kohalikku Elulaadikeskust ja Puiduaita.

 
e1d1af ;